ADWOKACI ROZJAŚNIAJĄ PRAWO

W październiku 2023 r. Komisja Edukacji Prawnej NRA organizuje II edycję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Adwokaci rozjaśniają prawo”. Także w tym roku Izba Adwokacka w Rzeszowie włącza się w akcję.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych (klasy VII-VIII), szkół ponadpodstawowych (klasy II i III).

Zajęcia prowadzone będą przez edukatorów adwokatów i aplikantów adwokackich, w oparciu o przygotowane prezentacje i scenariusze lekcji. Zajęcia będą prowadzone w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych.

W tej edycji tematem przewodnim są zagrożenia w Internecie w aspekcie karnym – cyberstaliking, hejt, podszywanie się pod kogoś w Internecie, fałszywe oskarżenia.

Ideą akcji jest nie tylko kształtowanie świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży, ale także budowanie wizerunku adwokata jako specjalisty w dziedzinie prawa, a w konsekwencji pozytywnego wizerunku Adwokatury w społeczeństwie.

 

Zachęcamy do zgłaszania szkół swoich dzieci i przeprowadzenia zajęć osobiście w szkole.

 

Zgłaszania szkół oraz adwokatów i aplikantów adwokackich chętnych do poprowadzenia zajęć przyjmowane są na adres e-mail: adwokat.narewskabidas@gmail.com. Akcję w Izbie Adwokackiej w Rzeszowie koordynuje adw. Aleksandra Narewska-Bidas

 

Dotychczas prowadzone akcje cieszyły się ogromnym wsparciem ze strony członków naszej Izby, liczę zatem na dużą frekwencję i zaangażowanie z Państwa strony i tym razem, gorąco zapraszając do włączenia się w akcję.