Relacja z finału III edycji konkursu „Postaw na mediację”.

Relacja z finału III edycji konkursu „Postaw na mediację”.

Podnoszenie poziomu edukacji prawnej wśród dzieci i młodzieży jest szczególnie ważne, zatem i ich sukcesy cieszą szczególnie.

W dniu  17 listopada 2023 r. odbył się  w ramach organizowanej przez Departament Strategii i Funduszy Europejskich, konferencji pn. „Mediacja szkolna i rówieśnicza” – finał  III edycji konkursu organizowanego przez Ministerstwo sprawiedliwości „Postaw na mediację”.

Głównym celem konkursu jest zwiększenie świadomości dzieci młodzieży w zakresie alternatywnych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji oraz rozpowszechniania wiedzy z zakresu prawa.

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się blisko 100 Drużyn Mediacyjnych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. Do II etapu zakwalifikowało się 5 najlepszych drużyn, w tym reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Łańcucie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jako jedyna z Podkarpacia.

Komisja Konkursowa przyznała za zaprezentowaną symulację mediacji pt. „Sztuka Mediacji” Drużynie Mediacyjnej z Łańcuta, którą tworzyli czwartoklasiści i opiekun mediacyjny – maksymalną ilość punktów w oparciu o kryteria takie jak: komunikatywność, merytoryczność, prezentację umiejętności aktorskich i rekwizytów – tym samym przyznając jej I miejsce.

Serdecznie gratulujemy uczniom, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Łańcucie, jej nauczycielom i pracownikom, ale również rodzicom pociech, tym bardziej ze jedną z mam jest nasza koleżanka Izbowa, działającą w CM przy ORA w Rzeszowie.

Życzymy dalszych sukcesów!