Relacja z I Bożonarodzeniowego Koncertu ,,Świąteczny Paragraf”

Relacja z I Bożonarodzeniowego Koncertu ,,Świąteczny Paragraf”

W dniu 16 grudnia 2023 r. w Teatrze Maska w Rzeszowie odbył się I Bożonarodzeniowy Koncert ,,Świąteczny Paragraf” zorganizowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Rzeszowie wraz z Fundacją Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Formuła koncertu była wyjątkowa nie tylko ze względu na swój charytatywny charakter, ale przede wszystkim z uwagi na fakt, że na scenie wystąpili niezwykli i niespotykani artyści, którzy w większości na co dzień mają większą styczność z paragrafami niż nutami. Odważnymi wykonawcami z wielkim sercem byli członkowie naszej izby: mec. Nina Chrzanowska-Szczygielska, mec. Tomasz Pelec, mec. Ewelina Streit-Browarna, mec. Piotr Świstak, aplikantka adwokacka Patrycja Chmiel oraz dzieci adwokatów: Zuzanna Jurczak, Julia Mucha i Ignacy Surmacz. Nasi artyści zaśpiewali kolędy oraz najpopularniejsze świąteczne piosenki. Nie zabrakło również wystąpień instrumentalistów, którzy jednym pociągnięciem smyczka stworzyli naprawdę świąteczną atmosferę.

Artystyczne wystąpienia przeplatały się z licytacjami przedmiotów (m.in. obrazów, egzemplarzy bajek ,,Leśnych spraw Misia Adwokata” podpisanych przez prezesa NRA Przemysława Rosatiego, zestawów puzzli, maskotki Misia Adwokata, eleganckich piór czy porcelanowej filiżanki ze złotym logo Adwokatury). W tym pomaganiu wspierała nas również Grupa Bieszczadzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, która przekazała na licytację kalendarz, książki oraz dwie fotografie. Licytacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zaś najdrożej sprzedawały się obrazy, które pozyskał dla nas mec. Dariusz Pado.

Z samych wpłat gotówkowych podczas Koncertu udało się zebrać kwotę 5.587,70 zł, która w całości została przekazana podopiecznym fundacji.

Cieszymy się, że niesienie pomocy tak mocno jednoczy i razem mogliśmy w tym szczególnym czasie zrobić coś naprawdę dobrego. Zarówno organizatorzy, jak i wykonawcy mają ogromną nadzieję, że zarówno koncert jak i jego szczytny cel na tyle spodobał się wszystkim obecnym, że za rok znowu dopiszą swoja obecnością. Zapraszamy również wszystkich, którzy nie zdecydowali się w tym roku, ale nie jest im obojętny los, tych którzy potrzebują pomocy, sami o nią nie prosząc.

Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz i za to dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Do zobaczenia za rok!